آبشار بیشه لرستان | جاذبه‌ای تماشایی در دل جنگل

آبشار بیشه

لرستان با داشتن ده‌ها آبشار دائمی و فصلی، یکی از بهترین مناطق برای سفر به شمار می‌رود. این استان را به دلیل داشتن کوه‌های سرسبز و آبشارهای پر آب، می‌توان سرزمین آبشارها معرفی کرد. یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی این منطقه که سالانه گردشگران زیادی را از داحل و حارج کشور به سمت خود جذب می‌کند آبشار بیشه است؛ از این رو در ادامه این مقاله از وبسایت پرواز با تو قصد داریم تا شما را با آبشار بیشه لرستان آشنا کنیم. مطمئناً شما هم از تماشای آبشارهای عریض، پر آب و با ارتفاع زیاد لذت خواهید برد، بنابراین اگر به دنبال تماشای چنین پدیده‌ای در طبیعت هستید همین الان پرواز خرم آباد را خریده و به این استان سفر کنید.

لرستان، خطه‌ای زیبا و چشم‌نواز

لرستان یکی از زیباترین استان‌های غرب ایران بوده که به دلیل دارا بودن آب‌وهوای مناسب سالانه میزبان تعداد زیادی از طبیعت‌دوستان است تا حدی که بسیاری از افراد از استان‌های هم‌جوار سختی راه را به جان خریده و به این منطقه برای تفریح می‌روند؛ اگر شما هم می‌خواهید با یکی از زیباترین جلوه‌های طبیعت روبه‌رو شوید، می‌توانید با خرید پرواز خرم آباد از وب‌سایت پرواز با تو به لرستان سفر کرده و به تماشای آبشار بیشه بنشینید. آبشار بیشه لرستان چهل و هشتمین اثر ملی است که به ‌وسیله سازمان میراث فرهنگی در سال ۸۷ به ثبت رسیده و در فهرست میراث منابع طبیعی قرار گرفته است.

بررسی موقعیت مکانی آبشار بیشه

موقعیت مکانی آبشار بیشه

قبل از هر سفری باید موقعیت مکانی جاذبه‌ای که قصد بازدید از آن را دارید مشخص کنید، زیرا این کار موجب خواهد شد تا از سردرگمی رها شده و سفری توأم با آرامش داشته باشید. آبشار بیشه در شهرستان خرم‌آباد استان لرستان و در بخشی پاپی این شهر واقع ‌شده است. اگر قصد دارید به تماشای آبشار بیشه بروید باید پس از رسیدن به بخش پاپی سراغ روستای بیشه را بگیرید. همچنین شما می‌توانید از راهنمایان محلی برای گشت‌وگذار در این روستا و تماشای زیبایی‌های آن استفاده نمایید.

به طور کلی مسافران می‌توانند از چند مسیر به روستای بیشه رفته و از آبشار آن دیدن کنند. اگر قصد دارید با قطار به لرستان بروید، می‌توانید در شهرستان درود توقف کنید زیرا این آبشار در ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی درود قرار داشته و فاصله آن با این شهر حدود ۳۵ دقیقه است؛ اما اگر قصد سفر با هواپیما را دارید باید بدانید که پس از رسیدن به خرم‌ آباد می‌توانید با استفاده از اتومبیل و با طی کردن مسافت ۶۰ کیلومتری به آبشار بیشه برسید؛ خوشبختانه مسیر دسترسی به آبشار آسفالت بوده و رسیدن به آن راحت است.

بررسی جاذبه‌های تفریحی اطراف آبشار بیشه

لرستان استانی محاصره شده میان رشته کوه‌های زاگرس می‌باشد و به همین دلیل در تمام طول سال میزبان تعداد زیادی از کوهنوردان است. کوه‌های پوشیده شده از برف در فصل زمستان محلی برای برف ‌بازی بسیاری از خانواده‌ها هستند و همین کوه‌ها در فصل بهار جامه سبز بر تن کرده و میزبان تعداد زیادی از افراداند که برای پیک‌نیک به این منطقه سفر کرده‌اند. جاذبه‌های روستای بیشه تنها محدود به آبشار بیشه نبوده بلکه می‌توان تپه‌های کلاه کوه را در شرق آن و کوه ازگن را در شمال آبشار مشاهده کرد.

جاذبه های اطراف آبشار بیشه

تماشای تپه‌های سرسبز و حیوانات رها شده در دل جنگل می‌تواند روح زندگی را در کالبد خسته شما بدمد و سفری فراموش‌نشدنی را برایتان رقم بزند؛ پس بهتر است فرصت را غنیمت شمرده و همین الآن از سایت پرواز با تو بلیط مناسب برای بازدید از آبشار بیشه را خریداری کنید. از جمله مزایایی که می‌تواند شما را به تماشای آبشار بیشه تشویق کند، نزدیکی آن به ایستگاه قطار است به‌طوری‌ که پس از پیاده شدن از قطار، طبیعتی بکر را در پیش چشمان خود خواهید دید. جنگل‌های پهناور بلوط، چشمه‌های آب‌معدنی کوچک، دشت‌های سرسبز و آب‌وهوای مطبوع تنهای بخشی از جاذبه‌های اطراف آبشار بیشه به حساب می‌آیند.

اکوسیستم اطراف آبشار بیشه

همانطور که بیان شد استان لرستان یکی از مناطقی است که دارای شرایط آب‌وهوایی مناسبی بوده و به همین علت اکوسیستم این استان بسیار قوی می‌باشد. هر کجا که آبی باشد، گیاهان به‌ خوبی رشد کرده و هر کجا که گیاهی باشد جانوران زیادی در آن منطقه زندگی می‌کنند؛ بنابراین می‌توان استان لرستان و مناطق اطراف آبشار بیشه را یکی از غنی‌ترین خطه‌های کشور از نظر اکوسیستم دانست.

جنگل‌های بلوط، اصلی‌ترین درختان منطقه یاد شده را تشکیل می‌دهند و کوهستانی بودن این ناحیه موجب شده تا رشد درختان به‌خوبی صورت گیرد. متأسفانه در حال حاضر نسبت به این جنگل‌ها ‌توجهی زیادی صورت نمی‌گیرید و بخش اعظمی از آن‌ها در دوران‌های مختلف طعمه حریق شده‌اند. از جمله دیگر درختان اطراف آبشار بیشه می‌توان به درخت گردو، زالزالک، انجیر و بادام‌کوهی اشاره کرد. علاوه بر موارد ذکر شده شما می‌توانید انواع گل‌گاوزبان، گل ختمی و گیاهان دارویی را از منطقه نام برده شده تهیه کنید.

بهترین زمان تماشای آبشار بیشه

زمان مناسب سفر به آبشار بیشه

زیبایی‌های لرستان مخصوص فصلی خاص نبوده و در هر زمان می‌توان جلوه‌ای از زیبایی خلقت را در این منطقه مشاهده کرد. اگر به دنبال خرید بلیط ارزان خرم آباد هستید می‌توانید اواخر پاییز و اوایل زمستان به این استان سفر کنید زیرا برودت هوا موجب می‌شود تا بسیاری از گردشگران زمان دیگری را برای سفر انتخاب کنند. با این حال باید بدانید که تماشای آبشار بیشه در فصل بهار و تابستان بسیار لذت‌بخش خواهد بود زیرا در این فصول برف موجود در کوه‌ها آب شده و آبشارها نیز پر آب می‌شوند. البته توجه داشته باشید که به دلیل تعطیلات موجود در فصل بهار و تابستان، تعداد مسافرانی که برای تماشای آبشار بیشه به لرستان سفر می‌کنند، افزایش می‌یابد پس بهتر است از مدت‌ها قبل با خرید پرواز سیستمی پرواز خرم آباد، خیال خود را از داشتن سفری امن راحت کنید.

بررسی آبشار بیشه

استان لرستان با بیش از ۵۰ آبشار کوچک و بزرگ در اکثر ایام سال میزبان گردشگران زیادی است. از جمله مهم‌ترین آبشارهای این استان می‌توان آبشار بیشه، آبشار نوژیان، آبشار سفید، آبشار چکان و آبشار وارک را نام برد. آبشار بیشه از ترکیب چندین آبشار کوچک تشکیل‌ شده و از دل کوه‌ها و جنگل‌های بلوط گذشته و با فاصله حدود ۴۸ متری به زمین می‌ریزد. زیبایی این آبشار تنها محدود به ارتفاع زیاد آن نبوده بلکه آبشار بیشه با عرضی حدود ۲۰ متر، توانسته توجه بسیاری از بازدیدکنندگان را به خود جلب نماید. همچنین آبشار بیشه به دلیل عرض زیاد و حجم آب قابل‌ توجه نقش زیادی در خنک شدن آب‌وهوای منطقه و طراوت آن دارد.

تاثیرات آبشار بیشه لرستان بر منطقه

تاثیرات آبشار بیشه بر منطقه

آب آبشار با گذشتن از مسیر ۱۰ متری به رودخانه ریخته و تأثیر به‌سزایی بر رونق اقتصاد شهرستان درود داشته زیرا بسیاری از بومیان ساکن مناطق اطراف آبشار بیشه توانسته‌اند به‌واسطه پرورش ماهی قزل‌آلا، چرخ اقتصادی خانواده خود را بچرخانند. خوشبختانه به دلیل زیبایی آبشار و ثبت آن در سازمان میراث فرهنگی، امکانات رفاهی مناسبی برای گردشگران در اطراف آن در نظر گرفته‌ شده است؛ از جمله مهم‌ترین امکانات موجود در منطقه می‌توان به سرویس بهداشتی، پلاژ، بازارچه محلی، خانه بهداشت، پاسگاه انتظامی، آب آشامیدنی، برق، تلفن، سکو استراحت برای مسافران، پارکینگ و چادر اسکان اشاره کرد. شما می‌توانید پس از سفر به لرستان و مشاهده آبشار بیشه، شب را در روستا مانده و از پلاژهای موجود استفاده کنید. همچنین امکان نصب چادر و لذت بردن از شب‌های پرستاره لرستان نیز وجود دارد.

یکی از نکاتی که در سفر به آبشار بیشه نباید آن را فراموش کرد آن است که شنا در رودخانه ممنوع است اما متأسفانه سالانه تعدادی از هم‌وطنانمان به دلیل بی‌توجهی به تابلوهای شنا ممنوع، جان خود را در این منطقه از دست می‌دهند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به‌جای شنا در آبشار بیشه و رودخانه جاری از آن، از دیگر امکانات تفریحی موجود در اطراف استفاده کنید. به ‌عنوان ‌مثال شما می‌توانید با پرداخت هزینه کمی، به اسب‌سواری پرداخته و یا در دل جنگل به چیدن گیاهان دارویی مشغول شوید. علاوه بر موارد ذکر شده تماشای لاله‌های واژگون موجود در منطقه می‌تواند شما را به وجد آورد پس بهتر است سفر را به کام خود و هم‌سفرانتان تلخ نکنید و دست از شنا کردن در آب بردارید.

آبشار بیشه کجاست

جمع بند

استان لرستان دارای آبشارهای زیبای بسیاری است که از جمله آن‌ها می‌توان به آبشار بیشه در نزدیکی روستای درود اشاره نمود. اگر شما هم پس از خواندن این مطلب قصد سفر به لرستان را دارید بهتر است همین الان سری به وبسایت پرواز با تو زده و بلیط هواپیما ارزان پرواز خرم آباد را تهیه کنید.

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *