روستای مصر

همانطور که می‌دانید در چند سال اخیر گردشگری در مناطق کویری به میزان نسبتا زیادی افزایش داشته است و افراد زیادی برای دیدن شب‌های پر از ستاره کویر و رمل‌های آن مشتاق هستند. یکی از این مناطق کویری، روستای مصر یا همان کویر مصر است که در فصول پاییز و اوایل زمستان تورهای گردشگری زیادی به آنجا سفر می‌کنند. با وجود آنکه در فصول گفته شده آب و هوای بسیاری از نقاط کشور سرد و همراه با بارش‌های زیادی است اما در استان‌های جنوبی مانند اصفهان، بوشهر و … دارای آب و هوایی معتدل و نسبتا مناسب، برای سفر هستند. بازدید از کویر مصر و روستای هم‌جوار آن در فصل‌های گرم سال به خصوص تابستان اصلا توصیه نمی‌شود زیرا هوا به قدری گرم است که شما فرصت بیرون رفتن از خانه و بازدید از مناطق زیبای کویری آنجا را پیدا نخواهید کرد.

آشنایی با روستای مصر

روستا مصر در ایران

روستای مذکور یکی از روستاهای استان اصفهان است و در نزدیکی جندق و خور قرار دارد. به دلیل زیبایی‌هایی که روستای مصر دارد طبیعت گران زیادی به آن لقب دریای شنی کویر مصر را داده‌اند. معماری بناهای این روستا نیز جالب و دیدنی هستند و اکثر آن‌ها دارای بافتی قدیمی و کاهگلی‌اند. همانطور که انتظار می‌رود آب و هوای روستای نام برده شده گرم و خشک است و دارای روزهای بسیار گرم و شب‌های سردی است. بر اساس آمارهای به دست آمده روستای مصر دارای جمعیتی حدود 120 نقر است که اکثر آن‌ها به دامداری و کشاورزی مشغول‌اند.

اما شاید از خود بپرسید با وجود چنین آب و هوای گرم و خشکی چه محصولاتی را می‌توان به دست آورد؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که برخی از محصولات مانند گندم و زعفران نیاز به آبیاری زیادی ندارند و در این منطقه قابل کاشت هستند. جالب توجه است که روستای مصر هنوز برق‌کشی نشده است و برق آن را از طریق ژنراتور دیزلی تامین می‌کنند. علاوه بر مشاغل گفته شده مردمان بومی روستا در فصول گردشگری به انجام کارهایی در رابطه با این مورد مانند اسکان مسافران می‌پردازند.

  نارین قلعه میبد | دژی محکم در مقابل خطر

دیدگاهتان را بنویسید