روستای مصر

روستا مصر

همانطور که می‌دانید در چند سال اخیر گردشگری در مناطق کویری به میزان نسبتا زیادی افزایش داشته است و افراد زیادی برای دیدن شب‌های پر از ستاره کویر و رمل‌های آن مشتاق هستند. یکی از این مناطق کویری، روستای مصر یا همان کویر مصر است که در فصول پاییز و اوایل زمستان تورهای گردشگری زیادی به آنجا سفر می‌کنند. با وجود آنکه در فصول گفته شده آب و هوای بسیاری از نقاط کشور سرد و همراه با بارش‌های زیادی است اما در استان‌های جنوبی مانند اصفهان، بوشهر و … دارای آب و هوایی معتدل و نسبتا مناسب، برای سفر هستند. بازدید از کویر مصر و روستای هم‌جوار آن در فصل‌های گرم سال به خصوص تابستان اصلا توصیه نمی‌شود زیرا هوا به قدری گرم است که شما فرصت بیرون رفتن از خانه و بازدید از مناطق زیبای کویری آنجا را پیدا نخواهید کرد.

آشنایی با روستای مصر

روستا مصر در ایران

روستای مذکور یکی از روستاهای استان اصفهان است و در نزدیکی جندق و خور قرار دارد. به دلیل زیبایی‌هایی که روستای مصر دارد طبیعت گران زیادی به آن لقب دریای شنی کویر مصر را داده‌اند. معماری بناهای این روستا نیز جالب و دیدنی هستند و اکثر آن‌ها دارای بافتی قدیمی و کاهگلی‌اند. همانطور که انتظار می‌رود آب و هوای روستای نام برده شده گرم و خشک است و دارای روزهای بسیار گرم و شب‌های سردی است. بر اساس آمارهای به دست آمده روستای مصر دارای جمعیتی حدود ۱۲۰ نقر است که اکثر آن‌ها به دامداری و کشاورزی مشغول‌اند.

اما شاید از خود بپرسید با وجود چنین آب و هوای گرم و خشکی چه محصولاتی را می‌توان به دست آورد؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که برخی از محصولات مانند گندم و زعفران نیاز به آبیاری زیادی ندارند و در این منطقه قابل کاشت هستند. جالب توجه است که روستای مصر هنوز برق‌کشی نشده است و برق آن را از طریق ژنراتور دیزلی تامین می‌کنند. علاوه بر مشاغل گفته شده مردمان بومی روستا در فصول گردشگری به انجام کارهایی در رابطه با این مورد مانند اسکان مسافران می‌پردازند.

اشتراک گذاری:
خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام اینها عشق به طبیعت و گردش در جانم شد و مرا به سمت گردشگری، سفر و کشف ناشناخته‌هایی دیگر برد. و مسیر زندگی انتخاب خوشایند تحصیل در گردشگری را پیش راهم گذاشت. دانش گردشگری همراه علاقه ام به سفر شد و جستجو و تلاشم من را به راه اندازی پرواز باتو رساند. امیدوارم نوشته هایم در پرواز باتو عشق به سفر را در شما بیدار کنند و شما را به دنیای رنگی گردش ها و خاطره ها ببرد.

دیدگاه‌ها

یک دیدگاه

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *