پرواز کیش | رزرو پرواز لحظه آخری کیش

پرواز کیش

همانطور که می‌دانید کیش یکی از جزایر زیبای خلیج فارس است. جزیره مذکور یکی از آن مقاصد پرطرف‌داری است که همه سفر کردن به آن را دوست دارند. مگر می‌شود قدم‌زدن در کنار ساحل زیبای خلیج ‌فارس را دوست نداشته باشید؟ مگر می‌شود از امکانات تفریحی مختلف کیش خوش‌تان نیاید و شب‌های پرشورش را نپسندید؟ موقعیت تجاری و تفریحی این جزیره هم دلیل دیگری است که باعث افزایش تعداد پرواز کیش در طول روز می‌شود. اگر شما هم از علاقه‌مندان به سفر به کیش باشید و برای سیاحت راهی این مکان می‌شوید یا هدف‌های کاری دارید و باید رهسپار جزیره شوید، حتما دوست دارید درباره قیمت‌ها و انواع پرواز بیشتر بدانید. پس با ما همراه باشید.

پرواز کیش ؛ ابعاد مختلف پرواز به این جزیره را بشناسید

هواپیما بهترین راه سفر به کیش است. زمانی که بتوانید بلیط کیش را با قیمتی مناسب برای خود تمام کنید، خوشایندشدن سفر بیشتر هم می‌شود چراکه همه تخفیف یا خرید ارزان را دوست دارند. اما چطور و چگونه می‌شود در سفر به کیش، هزینه کمتری پرداخت کرد؟ برای اینکه بتوانید سفر ارزان‌تری به این جزیره داشته باشید باید با انواع پروازها آشنا شوید و قبل از آن بدانید که چه عواملی روی کاهش یا افزایش قیمت بلیط پرواز اثر می‌گذارند. مهم‌ترین عوامل مورد نظر عبارتنداز:

  • نوع پرواز
  • کلاس پرواز

قیمت پرواز کیش

انواع پرواز کیش را بشناسید

پروازها به کیش دارای انواع مختلف به شرح زیر هستند:

  • پرواز سیستمی
  • پرواز چارتر
  • پرواز لحظه آخری

پرواز سیستمی کیش

پروازهای سیستمی به پروازهایی گفته می‌شود که کاملا برنامه‌ریزی‌ شده‌اند و شرکت‌های هواپیمایی آن‌ها را تعیین و برنامه‌گذاری می‌کنند. این نوع از پروازها دقیق و سر زمان اعلام‌ شده‌ی قبلی انجام می‌شوند. پس اگر باید در تاریخ معینی بدون فوت‌ وقت در کیش حاضر شوید، بهتر است که به سراغ خرید بلیط‌ پروازهای سیستمی بروید. تأخیر در این دسته از پروازها بسیار اندک است و روند منظمی را پی می‌گیرند. هر چقدر که  به زمان این دسته از پروازهای منظم نزدیک‌تر می‌شوید، قیمت بلیط‌ها هم بیشتر می‌شوند. البته اگر کمی نگاه اقتصادی داشته باشید، حتما قانون معروف عرضه-تقاضا و قیمت‌ها را هم می‌شناسید و می‌دانید که در بعضی ماه‌های سال و شرایط خاص، در صورت پایین‌بودن تقاضا، قیمت بلیط‌ها هم کاهش پیدا می‌کند.

پرواز چارتر کیش

شرکت‌های گردشگری و چارترکننده‌ها به دلیل استقبال زیادی که از سفر به کیش می‌شود، معمولا اقدام به خرید تعداد زیادی بلیط هواپیما می‌کنند زیرا آن‌ها می‌دانند که این بلیط‌ها فروش خواهد رفت. پس به‌طور سیت‌چارتر یا فول‌چارتر، بخشی از صندلی‌ها یا تمام صندلی‌های هواپیما در یک پرواز را پیش‌خرید می‌کنند. بعد از پیش‌خرید بلیط‌ها دیگر قیمت‌گذاری برای فروش بلیط به مسافران به دست شرکت مسافربری و چارترکننده‌ خواهد بود. حالا دیگر قیمت این بلیط‌ها بسته به شرایط مختلف نوسان خواهد کرد.

هزینه پرواز کیش

مثلا اگر استقبال زیادی از سفر به عمل آید، قیمت‌ بلیط هم کمی بالاتر از حد معمول خواهد بود. اما اگر تاریخ پرواز نزدیک شود و همچنان صندلی‌ها خالی مانده باشند، امکان دارد که چارترکننده دست به کاهش قیمت‌ها بزند تا امکان تکمیل‌شدن ظرفیت‌ها به وجود آید. برنامه پروازهای چارتر به اندازه پروازهای سیستمی منظم نیست و احتمال دارد به خاطر پرنشدن صندلی‌های پرواز، تاخیر را هم تجربه کند.

پرواز لحظه‌ آخری کیش

هر نوع بلیطی که در زمانی نزدیک به پرواز کیش فروخته شود، بلیط پرواز لحظه‌ آخری گفته می‌شود. این بلیط‌ها مخصوص کسانی هستند که یکباره و ناگهانی تصمیم به سفر به کیش می‌گیرند. معمولا هم قیمت چنین بلیط‌هایی ارزان‌تر از معمول است. برخی هم برای اینکه بتوانند ارزان‌تر مسافرت کنند، همیشه حواسشان به بلیط‌های لحظه‌ آخری است. پس همانطور که گفته شد، پرواز لحظه‌آخری می‌تواند از نوع چارتر یا سیستمی باشد. مقصود از فروش این نوع از بلیط و کاهش قیمت آن، در این است که صندلی‌های خالی هواپیما برای پرواز کیش پُر شوند. پرواز لحظه‌آخری در واقع پرواز ارزان به کیش است.

انواع کلاس پرواز کیش

حالا که با انواع پرواز کیش آشنا شدید، بهتر است که انواع کلاس پرواز را هم یاد بگیرید. البته همه با واژه‌ها و اصطلاحاتی که عنوان می‌شوند، کم‌وبیش آشنایی دارند ولی قرارگرفتن در جریان جزئیات می‌تواند باعث شود که در هنگام خرید بلیط برای سفر، آگاهانه‌تر تصمیم بگیرید. انواع کلاس پرواز به قرار زیر است:

  • فرست‌ کلاس
  • بیزنس کلاس
  • اکونومی

فرست کلاس

فرست کلاس نوعی از طبقه‌بندی پروازها است که در آن کیفیت ارائه خدمات از انواع دیگر بیشتر می‌باشد. بدیهی است که قیمت بلیط پروازی که در این رده از کلاس‌های پرواز قرار می‌گیرند از باقی بلیط‌ها گران‌تر است. بهترین و مطلوب‌ترین حالت خدمات پرواز باعث می‌شود که بلیط در دسته‌بندی فرست کلاس قرار بگیرد. البته خدماتی که در هر پرواز فرست کلاس ارائه می‌شود، می‌تواند با پرواز فرست کلاسی دیگر متفاوت باشد.

خرید پرواز کیش

بنا به نوع امکانات و امتیازاتی که به افراد در این کلاس پرواز داده می‌شود، هزینه بلیط هم بالا و پایین خواهد شد. البته این را بدانید که در حال حاضر، پرواز فرست کلاس به سمت کیش وجود ندارد. بلیط‌های فرست کلاس دارای صندلی‌های راحت‌تر هستند و خدمات متنوع بسیار زیادی برای مسافران این کلاس از پرواز در نظر گرفته می‌شود. بعضی از خطوط هوایی از اتاق خواب تا اتاق سونا را هم برای مسافران فرست کلاس خود در نظر می‌گیرند.

بیزنس کلاس

بیرنس کلاس پرواز متوسطی است. یعنی همه چیز در آن حد معمولی دارند؛ نه به اندازه فرست کلاس لوکس و تجملاتی است و نه به اندازه بلیط کلاس اکونومی شرایط مقرون‌به‌صرفه دارد و حداقل امکانات را به مسافر تحمیل می‌کند. اگر خواهان سفری معقول و با قیمتی متوسط هستید باید بلیط خود را از کلاس بیزنس خریداری کنید. برای پرواز کیش با هزینه‌ای معقول هم می‌توانید روی بیزنس کلاس حساب کنید.

اکونومی

بلیط کلاس اکونومی از بلیط‌های دیگر ارزان‌تر است. اگر نمی‌خواهید برای پرواز کیش خود هزینه زیاد یا متوسط بپردازید، باید به سراغ کلاس اکونومی بروید. البته این ارزان‌ بودن باعث می‌شود که خدمات و رفاه کمتری هم نصیب حالتان شود. دیگر تصمیم با شما است که دوست داشته باشید در چنین شرایطی به سفر بروید یا خیر. البته ناگفته نماند که بلیط‌های اکونومی هم شما را به مقصد می‌رسانند و اگر خیلی سخت‌گیر نباشید، اوضاع نامطلوبی در این کلاس از پرواز منتظرتان نخواهد بود.

عوامل متنوع اثرگذار دیگر بر قیمت بلیط پرواز کیش چیست؟

اگر به دنبال خرید بلیط پرواز داخلی و خارجی ارزان برای سفر به کیش هستید، یادتان باشد که در فصول خوش‌آب‌وهوای سال، بلیط به گران‌ترین مقدار ممکن می‌رسد. اما زمان‌هایی هم در سال وجود دارد که به واسطه آب‌وهوا یا وجود مشغله برای مسافران، سفرها به سمت کیش کاهش پیدا می‌کند. در این زمان است که اگر بتوانید چمدان‌ها را ببندید و راهی سفر شوید، سود خواهید کرد و امکان خرید بلیط پرواز کیش به قیمت ارزان برایتان مقدور خواهد بود. خرید آنلاین بلیط‌های هواپیما در سال‌های اخیر، رفاه زیادی را برای مسافران به وجود آورده است. به‌سادگی می‌توانید روی مبل خانه لم بدهید و برای سفرتان به جزیره دوست‌داشتنی برنامه‌ریزی کنید.

پروازهای داخلی کیش

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *