جزیره زیبای کیش با بندرعباس که جنوبی­‌ترین شهر ایران است، حدود ۳۰۰ کیلومتر فاصله دارد. این جزیره در قلب خلیج  همیشه فارس قرار دارد و فاصله آن تا دبی نیز فقط ۲۰۰ کیلومتر است. یعنی می‌­شود گفت که بین بندرعباس و دبی قرار گرفته. ۲۰ دقیقه تا دبی و ۳۰ دقیقه تا بندرعباس فاصله دارد. آب و هوای دل­اانگیز کیش و موقعیت این جزیره که فاصله خیلی نزدیکی با شهر دارد، این فرصت را فراهم کرده تا بتوانید حتی در تعطیلات آخر هفته هم به اینجا سفر کنید.

جاذبه‌های دیدنی کیش

قایق های کف شیشه ای کیش

این جزیره در مجموع ۹۱ کیلومتر مربع وسعت دارد. این یعنی اینکه می‌­توانید از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب آن را در کمتر از ۱۵ یا ۲۰ دقیقه رانندگی سیاحت کنید. اینجا جاذبه­‌های زیادی هم وجود دارد. پارک‌­ها و مراکز تفریحی زیادی در جزیره مذکور ساخته شده است. اگر به حیات آبزیان علاقه دارید، می­‌توانید از آب­‌های شفاف خلیج فارس بالاخص آب­‌های جزیره کیش لذت ببرید. اینجا قایق­‌هایی با سطح شفاف و شیشه­‌ای وجود دارد و می‌­توانید موقع حرکت روی آب به راحتی از تماشای ماهی­‌های رنگارنگ و گوناگون دریا لذت ببرید.

حتی اگر اهل مطالعه آبزیان نیستید و فقط برای گردش به این جزیره سفر کردید، بدون شک محصور این ماهی‌­ها، لاکپشت­‌ها و انواع دیگر آبزیان می­‌شوید. علاوه بر این در این جزیره هتل‌­های بی نظیری شاخته شده که امکان گذراندن تعطیلاتی عالی و خوشایند را برایتان فراهم می­‌کند. فراموش نکنید جزیره یاد شده یکی از نقاطی­‌ست که در صورت سفر به ایران باید از آن دیدن کنید.

همچنین این جزیره پارک­‌های زیادی هم دارد. در این پارک­ها، مراکز تفریحی و همین طور تحقیقاتی متعددی احداث شده و اگر دانشمند هستید می­توانید از تماشای پرندگان لذت ببرید. پرندگان زیادی از سرتاسر ایران و جهان به اینجا آورده شده­اند یا اینکه خودشان به اینجا مهاجرت کرده­اند. پس این فرصت خوبی برای تماشای پرندگان یا پستاندارانی مثل دلفین­ها و همین طور شیرهای دریایی وجود دارد. در اینجا پارک­های آبی مخصوص وجود دارد که اگر دوست دارید فرزندتان از تماشای حرکات موزون دلفین­ها لذت ببرد.

جت اسکی در کیش

تجربه ورزش‌های آبی در جزیره کیش‌

علاوه بر این اگر به اسکی روی آب، جت اسکی و غواصی کردن علاقه دارید، اینجا بهترین گزینه است. برای جوانان هم امکانات ورزش­های مختلفی در نظر گرفته شده. می­توانید از قایق سواری در این آب­های شفاف لذت ببرید. شفافیت این آب­ها باعث می­شود بدون نیاز به هرگونه تجهیزاتی، اعماق آب و آبزیان مختلف ساکن در آن را ببینید. علاوه بر این برای حرکت در ساحل می­توانید یک دوچرخه کرایه کنید. گاهی اوقات هتلی که در آن اقامت دارید، دوچرخه را در اختیارتان می­گذارد. اگر به دیدن آثار تاریخی علاقه دارید در اینجا تعداد زیادی از آن­ها را می­شود پیدا کرد. به خصوص شهر زیرزمینی که همچنان دست نخورده و کشف نشده باقی مانده. اگر محقق هستید یا به تماشای آثار تاریخی علاقه دارید، حتمأ به این نقطه از ایران سر بزنید.

اشتراک گذاری:
خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام اینها عشق به طبیعت و گردش در جانم شد و مرا به سمت گردشگری، سفر و کشف ناشناخته‌هایی دیگر برد. و مسیر زندگی انتخاب خوشایند تحصیل در گردشگری را پیش راهم گذاشت. دانش گردشگری همراه علاقه ام به سفر شد و جستجو و تلاشم من را به راه اندازی پرواز باتو رساند. امیدوارم نوشته هایم در پرواز باتو عشق به سفر را در شما بیدار کنند و شما را به دنیای رنگی گردش ها و خاطره ها ببرد.

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *