جزیره فی فی | زیباترین جاذبه‌ی پوکت

آشنایی با جزیره فی فی

تایلند دارای جاذبه‌های گردشگری طبیعی بسیاری است و همین موضوع باعث شده تا سالانه افراد زیادی این کشور را مقصد سفرهای خود قرار دهند. یکی از این جاذبه‌های گردشگری، جزیره فی فی است که در ۴۸ کیلومتری شهر پوکت قرار گرفته و در سال‌های اخیر به دلیل داشتن مناظر زیبا میان گردشگران محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در واقع فی فی به مجموع جزایر ۶ گانه‌ای گفته می‌شود که برای رسیدن به آن باید از پوکت سوار بر قایق‌های تندرو شد و یک ساعتی را در راه بود؛ اما نگران نباشید این یک ساعت نیز بسیار لذت بخش است چراکه به واسطه مناظر زیبایی که در راه وجود دارند گذر زمان احساس نخواهد شد و اگر مایل باشید حتی می‌توانید از لیدرتان بخواهید که در وسط راه فرصتی را برای تن به آب زدن مهیا کند.

جزیره فی فی در تایلند

جزیره فی فیسراسر این مجموع جزایر را صخره‌هایی از جنس آهک پوشیده‌اند و بازدید از غارهای هیجان انگیز و سواحل شنی آن خالی از لطف نیست. در این میان دو حزیره از بقیه اصلی‌تر هستند که در یکی از آن‌ها مردم مسلمان تایلندی زندگی می‌کنند و دیگری خالی از سکنه می‌باشد. شاید جالب باشد که بدانید در جزایر فی فی از هیچ وسیله‌ی نقلیه‌ی موتوری استفاده نمی‌شود و مردمان آن عمدتا به شغل‌هایی رابطه با گردشگری مشغول‌اند. همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد در این مجموع جزایر غارهای جلب زیادی وجود دارد که از جمله معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به Viking cave اشاره نمود؛ بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط کشور تایلند مساحت غار مذکور حدود ۳.۲ کیلومتر مربع تخمین زده شده است و گردشگران زیادی از آن دیدن می‌کنند.

از دیگر مکان‌های دیدنی جزیره فی فی می‌توان مایابای را نام برد که در آن دیدن انواع ماهی‌های رنگارنگ و سایر موجودات آبزی زیبا مانند مرجان‌ها چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. البته به عنوان یک گردشگر اگر به این جزیره رفتید بازدید از خلیج لوساما و یا ساحل میمون‌ها را نیز حتما در برنامه خود قرار دهید. اگر اهل ورزش باشید می‌توانید موتور سواری در جنگل، صخره نوردی و این قبیل از کارها را هم تجربه نمایید. توجه داشته باشید که برای سفر به مجموع الجزایر مذکور از کشورمان ایران پرواز مستقیمی وجود ندارد و به همین علت ممکن است هزینه‌های سفر کمی بیشتر از حد انتظارتان باشد.

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *