پرواز تهران | رزرو پرواز لحظه آخری تهران

پرواز تهران از جمله پروازهای پرمتقاضی داخلی و خارجی در ایران است که همه روزه افراد بسیاری از سراسر نقاط کشور و جهان با این پرواز در حال جابجایی هستند. افراد به دلایل مختلفی به از جمله کار، تفریح و آموزش به تهران سفر کرده و یا آنجا را به مقصد دیگری ترک می کنند. پرواز تهران یکی از آسان ترین و کوتاهترین روش های ممکن برای جابجایی بین شهرهای مختلف و تهران است. قصد ما از نوشتن این مقاله ارائه اطلاعاتی در خصوص خدمات ارائه شده در خرید اینترنتی پرواز تهران و سایر موارد مربوط به آن است؛ با پرواز باتو تا پایان این متن همراه باشید.

درباره شهر تهران

درباره شهر تهران

تهران از جمله شهرهای پرجمعیت و به عنوان پایتخت کشور ایران شناخته می شود. این شهر مرکز سیاسی ایران بوده و در کنار ادارات، دانشگاه و مراکز تجاری خود از جاذبه های گردشگری بسیاری نیز برخوردار است. اکثر پروازهای خارجی از فرودگاه امام خمینی تهران صورت گرفته و بیشترین آمار پروازهای داخلی نیز به این شهر اختصاص داده شده است.  این شهر با مساحت 730 کیلومتر مربعی خود، تراکم جمعیتی معادل ده هزار و هفتصد تا بیش از یازده هزار نفر در هر کیلومتر مربّع را داراست. همچنین تهران با  ۸٬۶۹۳٬۷۰۶  نفر جمعیت به عنوان پانزدهمین شهر پرجمعیّت جهان شناخته می شود. افراد بسیاری همه روزه به روش ها گوناگونی هوایی و یا از زمینی با وسایل نقلیه، اتوبوس یا قطار به شهر سفر کرده و یا آن را به مقصد دیگری ترک می کنند.

فرودگاه های تهران

فرودگاه های تهران

پرواز تهران به مقاصد داخلی و خارجی کشور توسط دو فرودگاه بین المللی مهرآباد و امام خمینی صورت می گیرد. اکنون در بخش از مقاله توضیحات مختصری را درباره هر یک از فرودگاه های این شهر که پرواز تهران در انجام می گیرد در اختیار شما خوانندگان عزیز و دوست داشتنی قرار خواهیم داد:

  • فرودگاه بین المللی مهرآباد

یکی از فرودگاه های شهر تهران که ساخت آن به سال 1317 شمسی باز میگردد، فرودگاه مهرآباد یا با نام قدیمش حسین آباد شناخته می شود. در واقع امروزه این فرودگاه نام خود را از روستایی به همین نام «مهرآباد» که سال ها قبل در این منطقه قرار داشت، گرفته و در بخش غربی شهر تهران و نزدیک میدان آزادی در خیابان معراج واقع شده است.

فرودگاه مهرآباد دارای تجهیزاتی از جمله سامانه‌ های آی ال سی و وی او آر بوده و بر اساس آمارهای رسمی در سال 2016 میلادی، حدود 132245 پرواز تهران به صورت رفت و برگشتی به همراه ۱۱۱٬۱۰۷٬۸۲۲ کیلوگرم بار و همچنین حدود ۱۶٬۳۲۷٬۳۵۹ نفر مسافر در پروازهای این فرودگاه جابجا شده اند. فرودگاه مهرآباد شهر تهران یکی از شلوغ ترین فرودگاه های ایران و بعد از فرودگاه هایی همچون مسجد سلیمان، بندر لنگه و قلعه مرغی به عنوان چهارمین فرودگاه کشور و حتی خاورمیانه شناخته می شود و پرواز تهران در آن کنترل و هدایت می شود.

  • فرودگاه بین المللی امام خمینی

یکی از اصلی ترین فرودگاه های بین المللی پایتخت، فرودگاه امام خمینی نام دارد که از این مکان هر روزه، صدها پرواز داخلی و خارجی به صورت رفت و برگشتی از نقاط مختلف دنیا انجام می گیرد. فرودگاه بین المللی امام خمینی در یک سایت 14 هزار کتاری و در آزاد راه تهران – قم و فاصله 30 کیلومتری از شهر تهران ساخته شده است. هدف از طراحی و ساخت این فرودگاه در واقع جایگزینی برای فرودگاه بین المللی مهرآباد بوده که در مواقع بحرانی و شلوغی بیش از اندازه، کار پرواز تهران را به نقاط مختلف دنیا بر عهده گیرد.

  پرواز تبریز مشهد | رزرو پرواز لحظه آخری تبریز مشهد

اداره فرودگاه امام خمینی بر عهده شرکت فرودگاهی به همین نام بوده که که به عنوان مرکز فعالیت شرکت های هواپیمایی نظیر ایران ایر، قشم ایر، ماهان ایر و هواپیمایی های آسمان، کاسپین، تابان و زاگرس شناخته می شود. همچنین تعداد نشست و برخاست های هواپیماهای فرودگاه امام خمینی در سال 2016 حدود  ۵۳٬۳۵۹ بوده و کار جابجایی ۷٬۸۲۱٬۳۶۹ نفر مسافر و ۱۴۸٬۰۲۰٬۴۱۵ کیلوگرم بار از این مکان صورت گرفته است. این فرودگاه در سال 2019، ۲ پایانه فعال داشته که کار طراحی پایانه سوم به نام ایرانشهر نیز در دست مطالعات اولیه قرار دارد.

برخی از دیدنی های تهران

شهر تهران به عنوان اولین شهر پرجمعیت ایران و پایتخت کشور محسوب می شود. این شهر به دلیل مرکز سیاسی – اداری ایران شهرت جهانی داشته و در کنار جاذبه های خود به یک شهر توریستی – اداری – صنعتی و دانشگاهی تبدیل شده است. برخی از جاذبه های توریستی و گردشگری این شهر به شرح زیر می باشد :

  •  عمارت مسعودیه

این عمارت متعلق به دوره قاجار بوده و به دستور مسعود میرزا حاکم اصفهان، ملقب به ظل‌السلطان فرزند ناصرالدین شاه قاجار در سال 1295 قمری ساخته شده است. بنای این عمارت به عنوان یکی از آثار ملی ایران در میدان بهارستان شهر تهران واقع شده است. وسعت عمارت مسعودیه حدود 4000 متر مکعب بوده و بنای آن متشکل از بیرونی (دیوان خانه) و اندرونی و دیگر ملحقات است. همچنین این عمارت، نخستین کتابخانه و موزه ملی ایران  و بخشی از ساختمان‌های فرهنگی کشور را در گوشه ای از خود جای داده است.

  • شهرک بام تهران

بام تهران

شهرکی به نام بام تهران در بخش شمالی‌ محدوده سعادت‌آباد و در مجاورت مناطق کوی فراز آن واقع شده که بخاطر وجود دامنهٔ کوه و ارتفاعات شمالی تهران و آب و هوای خوب این منطقه به عنوان یکی از جاذبه های تفریحی و توریستی این شهر به شمار می آید. بوستان پرواز، پارک ژوراسیک، هتل اسپیناس و مراکز خرید مدرن در حال احداث در این منطقه وجود دارد.

  • باغ فردوس

باغ فردوس

باغی زیبا و دیدنی که اکنون محل قرارگیری موزه سینمای ایران است را می توان در محلهای از شمیران که در نزدیکی خیابان ولیعصر و میدان تجریش مشاهده کرد. باغ فردوس همانند یک قصر تاریخی برجای مانده از دوران قاجار و نگینی ماندگار و دیرینه  در شمال تهران قرار گرفته و با گچ بری های بی نظیر خود به یکی از جاذبه های دیدنی تهران تبدیل شده است.

  • برج میلاد

برج میلاد

برجی بلند به ارتفاع 435 متر با کاربرد یک برج مخابراتی چند منظوره در شمال غربی پایتخت واقع شده که امروزه به با ۱۳ هزار متر زیربنا از نظر وسعت کاربری به عنوان ششمین برج بلند مخابراتی جهان و نوزدهمین سازه بلند نامتکی جهان شناخته می شود. ارتفاع و شکل ظاهری این سازه باعث شده بعد از میدان آزادی همچون نمادی برای تهران به شمار آمده و تقریبا از تمام نقاط شهر قابل نمایش باشد.

  كاخ گلستان تهران | آشنایی با بناهای مختلف كاخ گلستان

بهترین زمان خرید پرواز تهران

شما برای خرید هر چیزی ملزم به رعایت اصول و قواعدی هستندی که این اصول بدون شک به خرید پرواز تهران نیز تعلق می گیرد. توجه به این اصول و قواعد باعث صرفه جویی در هزینه های شما شده و می توانید در مناسبترین زمان می توان به هر نقطه از کشور و جهان سفر کرد. زمان هایی برای خرید پرواز تهران پیش آمده که افراد می تواند با قیمت خیلی پایین تر از قیمت واقعی بلیط هواپیمای خود را تهیه کنند.

همچنین توجه به این نکته در هنگام خرید پرواز تهران ضروری است که گرچه احتمال پایین آمدن قیمت ها با نزدیک شدن به زمان پرواز نسبت به روزهای اول وجود داشته اما در صورت امکان خرید خود را  برای روزهای آخر نگذارند. بهترین زمان برای خرید پرواز مربوط به صبح روزهای واسط هفته بوده و بر اساس تجربیات به دست آمده گرانترین روزها برای خرید بلیط هواپیما به روزهای اول و آخر هفته باز می گردد.

آشنایی با هتل های تهران

هتل های تهران

تهران از جمله شهرهایی پرجمعیتی است که همه روزه باید پذیرای افرادی بسیاری برای سفرهای کاری و شرکت در جلسات یا نمایشگاه‌ها و … از سراسر نقاط جهان و کشور باید باشد. از همین رو بحث آسایش و رفاه مسافران و تدارک محلی مناسب برای اسکان آن ها امری ضروری است. هتلهای تهران در انواع و با کیفیت های مختلف در سراسر مناطق این شهر وجود دارد. بهترین روش برای جلوگیری از سردرگم شدن در این شهر بزرگ،  انتخاب هتلی مناسب با جستجو در اینترنت و آگاهی از نام، درجه ، خدمات، هزینه  و آدرس و موقعیت هتل مورد نظر خود است. از جمله هتل های تهران می توان به هتل هما، اسپیناس خلیج فارس، پارسیان، آرمان، فدک و … می باشد.

  پرواز تهران ارومیه | رزرو پرواز لحظه آخری تهران ارومیه

پرواز ارزان تهران

بهترین راه برای داشتن سفری ارزان با هواپیمای تهران، رزرو بلیط پرواز تهران چند هفته قبل از روز پرواز خود است. اگر چه این احتمال نیز وجود دارد با تهیه بلیط های لحظه آخری، هزینه کمتری بابت بلیط پرواز تهران بپردازید ولی با توجه به غیر قابل پیش بینی بودن تعداد افراد متقاضی سفر خصوصا در ایام تعطیلات و عید نوروز بهتر است که در سریع ترین زمان ممکن و از قبل برای تهیه بلیط پرواز تهران خود اقدام کرده تا از رویارویی با مشکلاتی نظیر خالی نبودن صندلی های پرواز مواجه نشوید.

خرید اینترنتی پرواز تهران

یکی از راحت ترین شیوه های تهیه بلیط هواپیمای تهران بدون مراجعه به آژانس های مسافرتی، رزرو بلیط از طریق سایت های فعال در این حوزه است. افراد با مراجعه به سایت آژانس مسافرتی مورد نظر خود و تکمیل اطلاعاتی همچون مبدا، مقصد، تاریخ رفت و برگشت، تعداد مسافران، کلاس پرواز و… با کلیک بر روی دکمه جستجوی پرواز می توانند از آخرین وضعیت پرواز تهران و اعم از تاریخ و شماره پرواز، ایرلاین، مدت زمان پرواز، کلاس پرواز، ساعت حرکت و قیمت بلیط آگاه شوند. سپس بعد از انتخاب گزینه مورد نظر و پرداخت هزینه  آن می توانند به راحتی بلیط خود را رزرو خریداری نمایند.​همچنین جزئیات بیشتر در خصوص سفر مانند قوانین بلیط، حمل بار، فرودگاه ها و… بر روی صفحه سایت قابل مشاهده می باشد.

پرواز چارتر تهران

زمانی یک شرکت و یا آژانس مسافرتی با توجه به تقاضای بالای مسافران خود تصمیم می گیرد که تمامی یا بخشی از صندلی های هواپیما مورد نظر را رزرو و هزینه آن را برای مسافران خود از قبل پرداخت کند. این نوع رزرو از پیش اندیشیده شده، خصوصا برای پرواز های پر متقاضی از جمله پرواز تهران را پرواز چارتری گویند. بسیاری از شرکت ها و ارگان ها برای حضور به موقع نیروهای خود در جلسات و همایش های مهم کاری از قبل نسبت به رزرو و خرید بلیط های چارتری اقدام می کنند.

قیمت پرواز تهران

قیمت پرواز تهران بدون شک با توجه به نوسانات بازار ارز کشور به عوامل تاثیر گذار بسیاری از جمله نوع بلیط، زمان حرکت، نوع پرواز و… بستگی داشته و با توجه به نوع هواپیمای انتخابی شما و خدمات آن برای مسافران به مراتب قیمت ها روند صعودی خواهند داشت. همچنین بهتر است که بدانید قیمت پرواز تهران به صورت بلیط ها چارتری چون از قبل توسط یک آژانس رزرو شده، در صورت خالی ماندن صندلی ها مقرون به صرفه تر از قیمت اصلی بلیط پرواز تهران است.

پروازهای داخلی تهران

دیدگاهتان را بنویسید