پرکاربردترین زبان های دنیا

با توجه به افزایش ارتباطات مجازی از طریق شبکه‌های اجتماعی، ارتباط برقرار کردن با سایر کشورها بیشتر شده و به همین سبب هم یادگیری دیگر زبان‌های دنیا بسیار مهم است. مسلما یادگیری تمامی زبان های دنیا غیرممکن است؛ اما شناخت در مورد پرکاربردترین زبان های دنیا الزامی است؛ حتی اگر مهم‌ترین کلمات هر زبان را یاد بگیرید و به کار ببرید ارزشمند است. در این مقاله از پرواز با تو می‌خواهیم پرکاربردترین زبان های دنیا را به شما معرفی کنیم.

اهمیت یادگیری پرکاربردترین زبان های دنیا

اهمیت یادگیری پرکاربردترین زبان های دنیا

با توجه به توسعه و گسترش ارتباطات اکثر مردم دنیا برای داشتن موقعیت شغلی بهتر و بهبود شرایط خود به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند. در واقع استخدام در شرکت‌های بزرگ بین المللی، ملزم به یادگیری زبان های رسمی آن کشور و زبان های پرکاربرد برای تجارت است. البته در سراسر جهان نزدیک به ۷۰۰۰ زبان وجود دارد؛ اما با از بین رفتن افراد بومی آن منطقه و مهاجرت مردم به شهرهای بزرگ، این زبان ها تبدیل به زبان مرده می‌شود.

از طرفی یاد گرفتن تمامی زبان های دنیا مهم و الزامی نیست؛ در واقع فقط یادگیری زبان های زنده و پرکاربرد حائز اهمیت است. باید بدانید با یادگیری زبان های مهم، می‌توان فرهنگ هر کشور را بهتر شناخت و راحت‌تر با افراد آن جامعه ارتباط برقرار کرد. این ارتباطات در کار و تجارت بسیار مهم و سودمند است. همچنین برای توسعه ارتباطات فردی و تعامل با دیگر افراد دنیا، یادگیری زبان ‌های شناخته شده و مهم برای هر فردی مفید است.

زبان انگلیسی

زبان انگلیسی

به خوبی از اهمیت زبان انگلیسی باخبر هستید و می‌دانید که زبان کسب و کار اینترنتی و زبان دوم بسیاری از کشورها زبان انگلیسی می‌باشد. مخصوصاً اگر قصد سفر به خارج از کشور را داشته باشید؛ حتماً باید زبان انگلیسی را به خوبی بیاموزید و اصول اصلی آن را بدانید. در حال حاضر ۳۸۰ میلیون نفر زبان انگلیسی را از لحظه تولد آموخته‌اند و در واقع زبان مادری‌شان انگلیسی است. این زبان مهم‌ترین و پرکاربردترین زبان دنیا شناخته می‌شود که در زمینه‌های اقتصادی، نظامی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و علمی و در روابط بین الملل به کار می‌رود. جالب است بدانید زبان انگلیسی در ۵۹ کشور جهان به عنوان زبان رسمی شناخته می‌شود که از جمله این کشورها بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و استرالیا است. لازم به ذکر است که بیش از ۶۰ درصد مطالب روی اینترنت انگلیسی هستند.

  تخلیه فاضلاب هواپیما چگونه است

چینی ماندارین

چینی ماندارین

امروزه اقتصاد چین با سرعت نور در حال پیشرفت است؛ حتی پیش بینی شده که در آینده‌ای نه‌چندان دور این اقتصاد جایگاه اقتصادی ایالات متحده را نیز تصاحب می‌کند. فرض کنیم که این اتفاق هم نمی‌افتد؛ اما به خوبی می‌دانید که امروزه چین نقش موثری در اقتصاد دنیا دارد. متعجب می‌شوید وقتی بدانید چینی ماندارین زبان اصلی ۸۸۰ میلیون نفر از مردم جهان است. ناگفته نماند که این زبان یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل می‌باشد. در حال حاضر سه کشور چین، سنگاپور و تایوان به زبان چینی ماندارین سخن می‌گویند.

زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی

یکی دیگر از پرکاربردترین زبان های دنیا، زبان اسپانیایی است که در حال حاضر به طور گسترده در آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه در آمریکا حدود ۱۶ درصد از مردم به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند؛ حتی برای زندگی روزمره، تجارت و کسب و کار از این زبان استفاده می‌شود. طبق آمار حدود ۲۰ کشور دنیا از زبان اسپانیایی برای مکالمه روزانه خود کمک می‌گیرند. تعداد افرادی که به زبان اسپانیایی مسلط هستند، ۴۷۰ میلیون نفر است. این زبان آن‌قدر مهم است که در آمریکا و بسیاری از کشورهای دنیا به عنوان گزینه‌ای برای ارزیابی و استخدام در شرکت‌ها است. کشورهای اسپانیا، مکزیک و آرژانتین از زبان اسپانیایی برای صحبت کردن استفاده می‌کنند.

زبان فرانسوی

زبان فرانسوی

از دیگر زبان های مهم دنیا، زبان فرانسوی است که در واقع زبان اصلی مردم کشورهای غرب و شمال آفریقا است. تقریبا ۱۹۰ میلیون نفر از زبان فرانسوی به عنوان زبان دوم کمک می‌گیرند. زبان فرانسوی یکی از جذاب‌ترین زبان های دنیا است و افراد زیادی علاقمند یادگیری آن‌ها هستند؛ چراکه با یادگیری این زبان می‌توان به مطالعه تاریخ و تمدن اروپا پرداخت و چیزهای جدیدی از این فرهنگ آموخت. امروزه برای استخدام در شرکت‌های بزرگ دنیا دانستن زبان فرانسه یک برگ برنده است و بیشتر افراد حرفه‌ای تسلط کامل به زبان فرانسه دارند.

زبان آلمانی

زبان آلمانی

کشورهای لیختن اشتاین و اتریش تسلط کامل به زبان آلمانی دارند و زبان رسمی آن‌ها محسوب می‌شود. البته کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ و سوئیس هم برای تکلم از زبان آلمانی استفاده می‌کنند. در مجموع ۱۲۰ میلیون نفر از مردم دنیا به زبان آلمانی صحبت می‌کنند و برای کسب و کار و تجارت خود این زبان را می‌آموزند. همان‌طور که می‌دانید کشور آلمان یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا را دارد؛ بنابراین یادگیری زبان آلمانی بسیار ارزشمند و مفید است.

  آشنایی با حقایق کابین خلبان

زبان روسی

زبان روسی

روسیه نیز یکی از قدرتمندترین اقتصادهای دنیاست و زبان اصلی ۱۸۵ میلیون نفر از مردم جهان، روسی می‌باشد. در واقع تمام مردم روسیه به زبان روسی مسلط هستند و یکی از زبان های رسمی کشورهای قزاقستان، قرقیزستان، بلاروس و جمهوری کریمه، زبان روسی است. از قلم نیفتد که زبان روسی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد نیز می‌باشد. متاسفانه در این کشورها مردم به‌ندرت به زبان انگلیسی تسلط دارند و اغلب مردم فقط با زبان روسی قادر به تکلم هستند. پس اگر قصد سفر و مهاجرت به این کشورها را دارید؛ حتماً زبان روسی را بیاموزید.

زبان عربی

زبان عربی

شاید متعجب شوید وقتی بدانید زبان رسمی ۱۱ کشور آفریقایی و ۱۲ کشور آسیایی عربی است. در مجموع در سراسر دنیا ۲۷۴ میلیون نفر می‌توانند به زبان عربی حرف بزنند. در واقع زبان عربی یکی از زنده‌ترین زبان های زنده دنیا است و جزو زبان های رسمی سازمان ملل متحد نیز می‌باشد. البته بیشتر معاملات سیاسی و اقتصادی نیز توسط عرب‌ها صورت می‌گیرد؛ چراکه معاملات نفتی در کشورهای خاورمیانه مخصوصا عربستان، رونق خوبی دارد. البته زبان عربی دارای گویش‌های متفاوت و لهجه‌های گوناگونی است که زبان عربی مدرن استاندارد به عنوان زبان رسمی در کشورهای عربی شناخته می‌شود.

زبان هندی

زبان هندی

با توجه به جمعیتی که هند دارد نزدیک به ۶۰۰ میلیون نفر به زبان هندی صحبت می‌کنند. از آنجایی که امروزه داد و ستد با شهرهای هند بیشتر شده، یادگیری زبان هندی کاربردهای فراوانی دارد و برای تجارت سودمند است.

 زبان بنگالی

 زبان بنگالی

از دیگر زبان های پرکاربرد دنیا، زبان بنگالی است که به عنوان دومین زبان رسمی کشور هند شناخته می‌شود. زبان بنگالی یک زبان میان آریایی و هندی است. الفبای زبان بنگالی در غرب به خوبی شناخته نمی‌شود؛ اما به عنوان پنج سیستم نوشتاری پرکاربرد جهان شناخته شده است.

  آشنایی با حقایق کابین خلبان

زبان پرتغالی

زبان پرتغالی

کشورهای ماکائو، آنگولا، ونزوئلا، برزیل و موزامبیک به زبان پرتغالی صحبت می‌کنند. این زبان شباهت زیادی به اسپانیایی دارد و حدود ۲۳۰ میلیون نفر به این زبان مسلط هستند. در واقع پرتغالی به عنوان زبان اسپانیایی مدرن شناخته می‌شود. پرتغالی یکی از زبان های عاشقانه از زبان لاتین است که بسیاری از افراد علاقمند یادگیری آن هستند.

زبان ژاپنی

زبان ژاپنی

یکی از زبان های پرکاربرد آسیایی، زبان ژاپنی است؛ البته یادگیری زبان ژاپنی ساده نیست؛ اما به دلیل رشد اقتصادی بالای این کشور و تجارت قدرتمند آن، یاد گرفتن زبان ژاپنی بسیار مهم است. همان‌طور که می‌دانید کشور ژاپن مهد علم نوین و تکنولوژی است؛ پس اگر قصد سفر به ژاپن و یا مهاجرت تحصیلی و کاری به این کشور را داشته باشید باید زبان ژاپنی را به خوبی بیاموزید.

زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی

کشور ایتالیا جاذبه‌های دیدنی بسیار زیادی دارد و یکی از مناطق گردشگری پرطرفدار دنیاست. شاید افراد زیادی در دنیا به این زبان صحبت نکنند؛ اما بیست و یکمین زبان مادری رایج در دنیا شناخته می‌شود. پس اگر قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید، می‌بایست یادگیری زبان ایتالیایی را در لیست کارهای خود قرار دهید.

زبان ترکی

زبان ترکی

پانزدهمین زبان زنده دنیا زبان ترکی است که حدود ۷۵ میلیون نفر از مردم جهان به این زبان صحبت می‌کنند. اروپای میانه، جزایر بالکان، آسیای میانه، جمهوری آذربایجان، قبرس، ترکمنستان و عراق کشورهایی هستند که به زبان ترکی تکلم می‌کنند. به خوبی می‌دانید که کشور ترکیه مکان مناسبی برای کسب و کار است و از آنجایی که یکی از کشورهای همسایه ایران شناخته می‌شود، برای تجارت و کسب و کار با مردم استانبول و ترکیه یادگیری زبان ترکی خالی از لطف نیست و برای توسعه کسب و کارتان مفید است.

کلام پایانی

در این مقاله مهم‌ترین و پرکاربردترین زبان های دنیا را به شما معرفی کردیم؛ اما همه زبان های زنده دنیا در این متن گفته نشده است. پس بسته به تجارت و کسب و کار خود و شهر و کشوری که می‌خواهید به آنجا مهاجرت کنید، باید زبان های رسمی آن منطقه را شناسایی نموده و به یادگیری آن زبان بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید